להלן רשימה של בעיות נפוצות שייתכן ותתקלו בהן בעת הורדת הספרים או בעת ניסיון לקרוא את הקובץ שהורדתם.

אני לא מקבל/ת ממכם דואר אלקטרוני.

בעיה ידועה למשתמשים בדואר gmail. אנא חפשו את המיילים שלנו בתיקיית ספאם וסמנו את כתובת הדואר שלנו ככתובת תקפה (תייגו את ההודעה ולחצו על הלחצן 'לא ספאם'). ההודעות שלנו מגיעות מ'בית אוצר – מכירות' sales@treasure.co.il או מ'בית אוצר' info@treasure.co.il.

אני לוחצ/ת על הקישור להורדה אך דבר לא קורה. לא מופיעה הודעת שגיאה וגם לא מופיע חלון 'שמור בשם' בו אפשר לבחור את מיקום שמירת הקובץ.

בדפדפן לא מוגדרת אפשרות לציין את מקום שמירת הקובץ. לכן, קרוב לוודאי שהקובץ שהורדתם נשמר כברירת מחדל בתיקיית 'הורדות' או Downloads.

  • כדי שתוכלו לציין את מקום שמירת הקובץ:

    בדפדפן Google Chrome: בתפריט בחרו ב'הגדרות', לחצו על הקישור הכחול  'הצג הגדרות מתקדמות' שבתחתית הדף. גללו מטה לחלק 'הורדות'. סמנו את תיבת הסימון 'שאל היכן לשמור כל קובץ לפני הורדתו'. הערה: מיקום התיקייה הורדות מצוין בחלון 'מקום ההורדה' שמעל תיבת סימון זו.

הורדתי את הקובץ, אך כאשר אני לוחץ/ת עליו, נפתח קובץ לא קריא או שמופיעה הודעת שגיאה file association.

במחשב שלכם לא מותקנת תוכנה ייעודית לקריאת ספרים אלקטרוניים. לפני שתנסו לקרוא את הקובץ, התקינו את אחת התוכנות או האפליקציות המתאימות. רשימת תוכנות ואפליקציות מתאימות וקישורים להורדת התוכנות, מופיעים בדף איך קוראים.

מופיעה הודעת השגיאה: 'בשל עומס בשרתים, אין אפשרות להוריד כעת את הקובץ. נסה שוב בעוד כמה דקות'.

הודעה זו מופיעה כאשר לוחצים על הקישור פעמיים (או אם יש לכם לחצן בעכבר שהוגדרה לו הפונקציה לחיצה כפולה). לחיצה כפולה על הקישור יוצרת קובץ מיותר בשרת, שנמחק באופן אוטומטי לאחר כחמש דקות. נסו להוריד את הספר לאחר חמש דקות. אם הבעיה נמשכת, פעלו לפי המוסבר בסעיף הבא, או פנו אלינו תוך ציון הודעת השגיאה ושם הספר שאותו אתם מנסים להוריד.

מופיעה הודעת השגיאה: 'מצטערים, אירעה שגיאה במהלך קבלת התוכן המבוקש. פנה לשירות לקוחות'.

פתרון 1: בשם הפרטי או בשם המשפחה שציינת נכללו מרכאות. אין לציין מרכאות בשם. הדבר שובר את הקוד של המערכת. אפשר לוותר על המרכאות, לציין שני גרשים או לציין את הסימן ‎"‎.

פתרון 2: לפעמים פעולה שגויה במהלך ההורדה גורמת לחסימה במחשב שלכם. לכן אם מתקבלת הודעה זו, כדאי לנקוט בפעולות הבאות לפני שפונים לשירות הלקוחות.

  1. למחוק עוגיות וקובצי אינטרנט זמניים בדפדפן. שימו לב: ברירת המחדל למחיקה היא בדרך-כלל 'בשעה אחרונה', בחרו בטווח זמן המתאים לגלישתכם באתר, למשל יום או שבוע.
  2. להתחבר לאתר מדפדפן אחר באותו מכשיר.
  3. להוריד את הספר ממכשיר אחר: מחשב אחר, טלפון או טבלט.
חשוב: בכל פניה לשירות הלקוחות, אנא ציינו את הבעיה המדויקת בה נתקלתם, את הודעת השגיאה, אם מופיעה, את הספר שאותו אתם מנסים להוריד, את המכשיר שבו אתם עובדים (מחשב, טבלט, סמרטפון), את מערכת ההפעלה, את הדפדפן וכל פרט שייסייע לנו לאתר את הבעיה ולתת לכם תשובה קונקרטית.