ביוגרפיה

תמונת המחבר

גור קורן

מחזאי, במאי, מתרגם, שחקן ומורה למשחק ישראלי. (דיוקן: דודי סקורי)

גור קורן, יליד 1973, בן מושב היוגב, למד ב"בית צבי" משחק ובימוי. במשך חמש שנים נמנה על הלהקה של תיאטרון גשר כשחקן וכמחזאי (חמישה קילו סוכר, בין לילה ובין שחר). לאחר מכן שימש כמחזאי בתיאטרון בית לסין: המוגבלים, השחקנית, ההצגה חייבת להיגמר (תרגום). מינואר 2018 משמש כדראמטורג ומחזאי הבית של תיאטרון הקאמרי: רומיאו ואמא ולא לריב. כמו כן משמש כמנהל אומנותי של פסטיבל תיאטרון קצר בצוותא וכמנהל אמנותי של פסטיבל "כאן ועכשיו" בתיאטרון הקאמרי (טרום בכורות של מחזות מקוריים).

ההצגה המוגבלים זכתה בתואר "קומדיית השנה" לשנת 2014 במסגרת פרסי התיאטרון וגור גם זכה עליה בפרס "מחזאי השנה"; כמו כן ההצגה הוצגה ברומא, בצ'כיה ובשוויץ.

ההצגה רומיאו ואמא זיכתה אותו בפרס "מחזאי השנה" של עיריית ת"א ותיאטרון הקאמרי לשנת 2018, והיא אף ייצגה את ישראל בפסטיבל תיאטרון בשנחאי, סין.

ההצגה חמישה קילו סוכר השתתפה בפסטיבל ברייטון 2015 ומשחקת בתיאטרון העירוני של ביאליסטוק, בפולין; לאחרונה עלתה בתיאטרון העירוני של ווירצבורג, גרמניה.

הוא כתב את מופע היחיד של דב נבון ומשחק כבר שנתיים בהצגה: שיחות עם הברמן.

תרגם את ההצגה חייבת להיגמר (תיאטרון בית לסין) ואת צייד המכשפות (יחד עם גלעד קמחי, בתיאטרון הקאמרי). למרות עיסוקו בכתיבה את אהבתו לאימו הוא לא מסוגל להסביר במילים.